Dünyanın 52 ülkesine ihracat yapan havlupan ve radyatör devi EMKO Isıtma Sistemlerinin İstanbul’daki bayileri, Zonguldak’ta bir araya geldi. EMKO Isıtma Sistemleri’nin bağlı olduğu Arı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Günay ve şirket sahiplerinden Fatih Günay, Burak Günay ile EMKO İstanbul bayileri Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde Bakacakkadı Beldesi’nde bulunan EMKO tesislerinde bir araya gelerek bayilere yemek verildi.

Yaklaşık 30 kişinin katıldığı toplantıda şirketin genel durumu değerlendirildi. Bayilerin talepleri, yaşanan sorunlar masaya yatırılarak, personelin önerileri dinlendi. EMKO A.Ş. Çin Bölge Sorumlusu Önder Aydın ise, “EMKO Fenni Malzeme A.Ş. olarak bu sene katıldığımız İstanbul Sodex Fuarından sonra Çin’ e yaptığımız ziyaret sonrasında Çin Fuarına katıldık. Orada satış yaptığımız bayilerimiz ve şirketimiz var. Onları ziyaret ettik. Güzel bir katılım oldu. Kendileri de bundan memnun kaldılar. Ürünlerimiz Çin’e direkt olarak satış yapılıyor. Mevcut ürünlerimiz orada satışa sunuluyor. Bunun yanında Çin’de mevcut bulunan diğer firmaları da ziyaret ettik.

Firmamıza yeni müşteriler kazandırmayı düşünüyoruz. Bizim adımıza güzel bir fuar oldu. Faydalı fuar olduğuna inanıyoruz. İnşallah ilerleyen yıllarda Çin fuarında inşallah bizzat kendi standımızla katılarak firmamızı temsil etmeyi planlıyoruz. Bu sene orada bulunan bayilerimizin EMKO adına stantları vardı. Firma olarak hedefimiz orada kendi standımızla yer almak ve ürünlerimizi kendi ekibimizle sergilemek. Oradaki bayilerimiz güzel iş çıkarttılar. Bizim sadece EMKO olarak markamız yok. Bizim orada EMKO dışında da markalarımız var. O temsilcilerimiz orada bizi en iyi şekilde temsil ettiler. Biz çok memnun kaldık. Bizi en iyi şekilde ağırladılar. Ayrıca Çin’in Pekin başkentini gezme fırsatımız da oldu. Kültürlerimiz oraya yakın. Zorluk çekmedik. Çin fuarının firmamıza hayırlar getirmesini diliyorum. Şuanda firma olarak 52 ülkeye ihracat yapıyoruz. Avrupa ülkeleri ile Türkiye bunun başında geliyor. Amerika da Şili ülkesi var. Şile belki insanlarımızın duymadığı bir ülke. Adı duyulmayan ülkeye biz ihracat yapıyoruz. Biz satış ve pazarlamayı şu şekilde tanımlıyoruz. Biz kutuplara buzdolabı satmak prensibiyle çıkıyoruz. Sıcak ve ılıman olan bir ülkeye bizim firmamızın radyatörlerini satmak amacındayız. Aynı zamanda EMKO adının yurt dışında da ismini duyurmak tek amacımızdır.