*Değerli iş ortağımız*
Son yıllarda dünya genelinde yaşanan küresel boyutta ki ekonomik sıkıntıları sarsılmadan atlatan güçlü Türkiye'mize karşı direk ve kasıtlı olarak açılan ekonomik savaşın içerisine girdiğimiz ve her ne pahasına olursa olsun bu cennet vatanı #kaybetmeyeceğiz dediğimiz günleri hep birlikte yaşıyoruz.
 
Ekonomik savaşlarda biz üretici firmalar için günlük zararlar ve dalgalanmalar olsa bile yıkılmadığımız sürece mücadelemizi sürdürmeyi, istihdamımızı artırmayı, ihracatımızı çoğaltmayı ve yatırımlarımıza devam etmeyi ülkemize bir borç biliyoruz.
 
Malumunuz panel radyatör maliyetinin yüzde 79 luk kısmı dolar ve euro faturalı saç, boya ve kimyasallardan oluşmaktadır. Dolayısıyla ile her gün fabrikamıza saç girdiğini düşünürsek bu ana kadarki her türlü kur artışından da net olarak etkilendik. Bugünlerdeki ortalama kurları baz alırsak maliyetimiz yaklaşık %35 arttı. %80 oranında yabancı para ya bağımlı bir sektör olmamız sebebiyle yarınki maliyetlerimizi de bilemiyoruz. 
 
Bu doğrultuda her zamanki bilinç ve şuurumuzla, iyi günde kötü günde, devletimizin, milletimizin ve hükümetimizin tam yanında yer aldık ve de bundan sonraki süreçte de almaya devam edeceğiz. Milli ve yerli duruşumuzu hiçbir zaman değiştirmeyeceğiz Reel sektörleri hedef alan bu savaştan reel sektörlerimizin zarar görmemesi Devletimiz açısından da çok önemlidir ekonomik savaşlardaki reel sektör sayısı sıcak savaşlardaki top tank ve uçak sayısı kadar önemlidir kaybedilen her firma kaybedilen bir tank top ve uçak mahiyetindedir ve ülkemize ciddi yaralar açacağı kaçınılmazdır. 
 
Bilinçli bireyler olarak ta bu süreçte yapmamamız gerekenleri unutmamamız gerekir. Halen Coca Cola alıyorsak, philip morris zehirlerini içiyorsak, ıphone bağımlılığımızı yenemiyorsak, döner ekmek yerine Hamburger tercih ediyorsak, Pidemizi bırakıp Pizzayı taçlandırıyorsak ve bu bilinci çocuklarımıza idrak ettiremiyorsak bizden sonraki nesillere de ağır faturalar bırakmış oluruz. 
 
Bizim sektörümüzde de yerli ve milli markaları tercih etmemiz ülke ekonomisine destek olması açısından önemlidir. Yüzde yüz yerli ve milli sermayemiz ile ürettiğimiz Kombi, Panel Radyatör ve Havlupanlarımızla bayilerimize hizmete devam edeceğiz. Küresel güçlü markalarla da rekabetimizi sürdüreceğiz. Siz değerli iş ortaklarımızdan bu süreçte gelen her türlü fikir ve önerilere açığız. Bize olan tavsiyelerinizi bizimle paylaşmanızdan son derece memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz.
 
Düşmanlarımız şunu iyi bilmelidir;  Oruç tutmayı ibadet olarak emreden bir dinin milletini asla ekonomik yaptırımlarla yenemezsiniz. 
 
Yılmayacağız. Çalışacağız. Hep birlikte güçlü Türkiye olacağız. 
 
Allah yar ve yardımcımız olsun.
 
*Emko Isıtma Sistemleri*
*Emko Kombi*
*Emko Panel Radyatör*